Nejnovější
 Nákupní košík
Cart:1 pcs
excl. VAT:€ 13.00,-
incl. VAT:€ 16,-
 Z naší nabídky
EXOTA OLOMOUCEXOTA OLOMOUC

V říjnu nás můžete potkat na Exotě Olomouc, a to nejenom jako vystavovatelé, ale opět i v našem stánku. TEŠÍME SE NA VÁS!! :o) Show more...


Vysoce savý papír do chovných klecíVysoce savý papír do chovných klecí

Tento savý papír je oblíbený mezi chovateli, pro svoji výbornou savost a pevnost. Hodí se do všech chovných klecí 2GR. V nabídce 3 velikosti. Show more...


Evidenční kartička chovuEvidenční kartička chovu

Evidenční kartička chovu je nezbytný doplněk pro sledování líhnutí ptáků. Show more...


Chytré krmítko RECUPERAChytré krmítko RECUPERA

Protiodpadové krmítko bylo vytvořeno za pomoci chovatelů pro znovu využití vyřazených semen. Až 80% nepoužitých, nebo vyhozených semen, které spadnou ptáku ze zobáku, lze opětovně použít, protože jsou chráněny před trusem a špínou. Show more...


Dopřejte svému ptactvu neomezený průlet.Dopřejte svému ptactvu neomezený průlet.

Klece se dají spojovat do nekonečné délky. U každé klece pak existuje několik variant. K dostání v zeleném a bílém provedení. Show more...


Revoluční krmítko se zásobníkem a nastavitelným průměrem. Revoluční krmítko se zásobníkem a nastavitelným průměrem.

Jednoduše si nastavíte průměr krmítka na 18, 24 nebo 30mm. Zásobník pojme až 0,25kg zrní. Show more...

ZAJÍMAVOSTI

SEZNAMTE SE

Některé produkty vypadají na první pohled stejně, mnohdy i na ten druhý :o) a pak člověk musí překlikávat, telefonovat.. zjišťovat. Někdy by se takové snažení dalo přirovnat ke hře "najdi 5 rozdílů". Rozhodli jsme se Vám tedy ušetřit čas a připravili jsme menší taháčky pro lepší orientaci a rozhodování.

LÉK S76

Někteří tvrdí že je to zázrak, jiní naopak oponují, že jejím ptákům nepomhl. Pojďme si tedy říci k čemu S76 slouží, a hlavně jak ji správně aplikovat, aby výsledky byly co nejlepší.

S76 se používá k lokální léčbě k hubení šupinatých roztočů pomocí například vatové tyčinky, nebo vnitřní léčbě kdy lék podáváme ve vodě. Takto podávaný lék pak slouží k hubení krevních parazitů nebo roztočů v dýchacím traktu.

V S76 lze ptáky také koupat, abychom zabili všechny vnější parazity, které po nich lezou, nebo jako zdravotní stimulant k udržení dobré kondice vašich ptáků a předcházení napadení parazity.

Ted‘ si ještě řekněme, jak se vlastně paraziti dostanou do vašeho chovu a jak snadno se přenáší. Asi nejčastější příčinou jsou volně žijící roztoči v přírodě, takže pokud máte venkovní voliéry buďte velmi obezřetní. Mezi další příčiny patří kontaminovaná voda, z nosní dutiny infikovaného ptáka přímo do nosní dutiny zdravého jedince, při krmení mezi dospělými ptáky a bohužel i rodiče při krmení přenáší parazity na své mladé.

S76 jako zdravotní stimulant – co obsahuje a proč pomáhá?

S76 obsahuje invermectim, který zabíjí roztoče, a jilm kluzký který chrání trávící trakt. Má adstringentní a protizánětlivé vlastnosti. Nabízí také antibakteriální vlastnosti, zejména v zadní části krku a zmírňuje zánět dutin, což je zvláště důležité pro guldy a kanáry s roztoči ve vzduchových vacích. Dny po podání S76 dojde ve vaší voliéře k znatelnému zvýšení jak hluku, tak úrovni aktivity, i když u ptáků nebyli přítomni žádní roztoči ve vzduchových vacích.

SPRÁVNÁ APLIKACE JE ZÁKLAD

Velký pozor si proto dejte při hubení roztočů v dýchacím traktu. Lék S76 nepoškozuje stádium nymfy, proto je důležité pravidelně dodržovat rozvrh ošetření, aby se dospělá populace roztočů ve vzduchových vacích udržela na nízké úrovni. Pokud by se tak nestalo, hrozí, že současně bude usmrcena velká populace dospělých roztočů a mrtvá těla mohou zablokovat dýchací cesty a způsobit udušení ptáka. 

Dýchací systém ptáků je mnohem složitější než ten náš. Ptačí se skládá z párové sady plic a devíti vzduchových vaků:

1 meziklíčový vak, 2 krční, 2 přední hrudní, 2 zadní hrudní a 2 břišní vaky. Tyto vzduchové vaky fungují jako měch pro ventilaci plic. K úplné výměně vzduchu jsou zapotřebí 2 nádechy.

První nádech prochází hltanem dolů průdušnicí přímo do zadních vzduchových vaků do a skrz průdušky a současně ven z předních vzduchových vaků a ven z těla přes průdušnici. Druhé vdechnutí pak přinese nový přísun čerstvého vzduchu. Díky tomu má vyšší obsah kyslíku než vzduch přicházející do plic savců, který se mísí se vzduchem, který již v plicích nějakou dobu byl.

Existují dva druhy papoušků k roztočům nejnáchylnější, jsou to guldy a kanáři. Studie zjistili, že březí samice roztoče, produkuje vajíčka, která se vylíhnou uvnitř samice a poté se rodí živá jako nymfy. Laboratorní experimenty s roztočem v dýchacím traktu ukazují, že životní cyklus od vajíčka po dospělce může proběhnout za méně jak 6 dní. Toto stádium nymfy však ne vždy dozraje okamžitě a může zůstat v dormanci (přechodné zastavení nebo omezení fyziologických procesů v živých organismech) v dýchacím traktu po dlouhou dobu. Jejich zralost a aktivita je pak vyvolána vysokými teplotami a stresovým obdobím pro ptáky.

Počáteční ošetření u roztočů

Pomocí S76 ve vodě: 2 po sobě jdoucí dny každý týden, po dobu 3 týdnů v řadě. Poté se doporučuje, aby bylo hejno ošetřeno 2 po sobě jdoucí dny každý měsíc, když jsou okolní teploty vyšší než 22 °C. U hejn umístěných venku s nižšími teplotami v zimních měsících lze ošetření provádět každé 3 měsíce. Během sezóny línání by ošetření mělo probíhat 2 po sobě jdoucí dny každé 3 týdny.

Individuální léčba roztočů ve vzduchových váčcích

Pokud vykazuje vážné známky napadení roztoči ve vzduchových váčcích jen jeden pták, měl by být přemístěn do vyhřáté klece mimo chov. 2 dny před podáním S76 je doporučeno podávat *Quick-Gel nebo **NV Powder v pitné vodě. Poté aplikujeme neředěnou S76 přímo na kůži krku ptáka po dobu 5 ti po sobě jdoucích dnů. Quick-Gel nebo Powder by měli pokračovat po celých 5 dnů léčby.

Nezapomeňte míchat Quick gel nebo NV Powder čerstvé každé ráno a často je vyměňujte během dne.

Za šupinatý obličej a nohy může opět roztoč.

Tyto roztoče poznáte poměrně snadno. Zavrtávají se do epitelové vrstvy neopeřené kůže ptáka a živí se keratinem. Když se zavrtávají jejich exkrementy vytlačené na povrch kůže vyvinou vzhled připomínající včelí plástve. Pokud se zavrtají kolem obličeje, chodidel nebo noh je vzhled pak podobný střapci. Pokud byl u vašich ptáků diagnostikován roztoč Scaly, budete také muset posoudit svůj výživový program, protože tito roztoči napadají hejna se slabými geny a také ptáky krmené nutričně slabou stravou.

LÉČBA ŠUPINATÝCH ROZTOČŮ

Tato léčba se provádí pomocí např. vatové tyčinky namočené do neředěné S76 jeden den v týdnu po dobu 6-8 týdnů přímo na postiženou kůži. Přitom si dávejte pozor, aby jste se nedotkli očí a nosních dírek.

Každý týden ve stejný den, by jste pak měli podávat S76 i v pitné vodě.

S76 na hubení červů

Pokud máte venkovní voliéry, vaši ptáci mají kontakt s půdou a mohou pojídat živou potravu (hmyz), ale i pokud chováte ptáky uvnitř, ale jedí stravu obsahující živou potravu pak S76 je určitě dobré mít někde po ruce, doporučuje se podávat ve vodě jedenkrát za měsíc. Pravidelnost léčebného programu je pro takto živené ptáky základ.

POZOR S76 nezabije páskové červy. Pokud byl u vašeho ptáka diagnostikován páskový červ, měli by jste použít jiný odčervovací produkt střídavě s S76.

NÁVOD PRO DÁVKOVÁNÍ VE VODĚ

Kanáři, holubi, pěnkavy                                               Andulky a papoušci

1 čajová lžička = 5 ml na 2 litry vody                              4 lžičky = pro 3,75 litru vody

½ lžičky = 2,5 ml na 1 litr vody                                       2 lžíce = 10 ml na 2 litry

¼ lžičky = 1,25 ml na 500 ml vody                                 1 čajová lžička = 5 ml na 1 litr

1/8 lžičky = 0,63 ml na 250 ml vody                               ½ lžičky = 2,5 ml na 500 ml

6 kapek na 125 ml                                                         ¼ lžičky = 1,25 ml pro 250 ml

3 kapky na 0,63 ml                                                         6 kapek na 63ml

  • Ve dnech ošetření S76 odstraňte všechny ostatní zdroje pitné vody, včetně čerstvé zeleniny a ovoce.
  • Nemíchejte velký objem. S76 po smíchání s vodou je účinný pouze 8 hodin.
  • Vyjměte všechny nádoby na vodu noc před každým ošetřením S76. Tím zajistíte, že pták ráno bude žíznivý a pořádně se napije.

Tak snad vás náš příspěvek obohatil, a hlavně pomůže k rozpoznání nemoci vašich ptáků a záchraně jejich životů.

*(Quick-Gel je zdroj energie v období rozmnožování, při odstavu mláďat, při rekonvalescenci a po propuknutí nemoci jako součást nouzové první pomoci. Složení: Komplexní polysacharidy, vitamíny A, D, E, B komplex a organické kyseliny.)

**(NV Powder se používá pro nemocné ptáky a po propuknutí onemocnění, při odstavení mláděte, nebo pro nové ptáky vystavené stresu. Jsou to vitamíny na bázi cukru.)